Irak Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesrur Barzani, mali durum ve maaş dağıtımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hükümetin öncelikli işinin maaşları ödemek olduğunu belirten Barzani, "Eğer federal hükümet verdiği sözleri yerine getirmeye, federal bütçe yasasında anlaştığımız bütçe payını göndermeye devam ederse, Kürdistan Bölgesi Hükümeti de maaşları zamanında ödemeye devam edecektir." dedi.

Dürüst ve şeffaf olacaklarını vurgulayan Barzani, şunları söyledi:

"Hükümetin görevi sadece maaş ödemesi yapmak değildir. Hükümet, tüm Kürdistan Bölgesi vatandaşlarına yaşam ve hizmet sunmaktan sorumludur. Maaş bu görevin bir parçasıdır fakat maaşlıların haricinde tüm vatandaşların hizmet almaya hakkı vardır. Su, elektrik, yol ve diğer projeler hükümetin görevidir ve tüm halka ulaştırılmalıdır. Maaşlı olmayanlar ve çiftçiler için de hükümetin görevi ürünlerini iyileştirmektir. Bu çerçevede hükümet, bütçe tahsis etmek haricinde güçlü bir ekonomik altyapı kurmayı da düşünmektedir. Gelirlerin çeşitlendirilmesi, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin başlıca görevlerindendir ve herhangi bir borçlanmaya gitmeden Kürdistan halkına gelecekte gelirleri konusunda güvence vermek için çabalıyoruz. Bu konuda önemli ölçüde başarılı da olduk. Hükümetin hayata geçirmek istediği projelerin büyük bölümü yardımcı oldu. Hükümetin özel sektörle kurduğu bu sağlıklı ilişkiyi destekleyip ilerletmeye devam edeceğiz. Hükümet ve özel sektör birlikte Kürdistan için güçlü bir ekonomi kurabilecektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler