Batman Doğa Koruma İl Şube Müdürlüğü tarafından, tedavileri tamamlanan 2 şahin, bir sincap ve bir ebabil kuşu doğaya bırakıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü, uzun bir süre tedavi altında bulunan şahin, sincap ve ebabil kuşunun yapılan tedavilerinin ardından doğal yaşam alanlarına bırakıldıklarını belirtti.

Açıklamada, “Batman İl Şube Müdürlüğümüzce, tedavileri tamamlanan 2 adet şahin, 1 adet sincap ve 1 adet ebabil kuşu doğaya bırakıldı.” denildi.

Kaçak avcılıkla mücadelenin de aralıksız sürdüğü bildirilen açıklamada, “Batman İl Şube Müdürlüğümüzce, ilimiz Balpınar genel avlağında kaçak avcılık ile mücadele kapsamında denetimler yapılmıştır. Av koruma ve kontrollerimize devam edilmektedir.” İfadelerine yer verildi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler